برای رشد چه چیز نیاز داریم؟

زمان تقریبی مطالعه 6 دقیقه
وقتی در حوزه توسعه فردی یا توسعه کسب و کار از رشد صحبت می شود ، ترجیح می دهم این مثال را استفاده کنم که در دوران رشد انسان ، همه ی رشد انسان بر ساختاری به نام استخوان بندی شکل می گیرد .در واقع ما در حوزه رشد نیاز داریم که ساختاری برای شکل گرفتن رشد خود داشته باشیم .
در حوزه مدیریت همیشه سه بخش را برای یک سیستم به معنای عام آن در نظر می گیرند . افراد ، منابع و ساختار !
به نظرم دو آیتم اولی وقتی رشد صورت بگیرد نیاز و تقاضا برایش شکل می گیرد و کمی مشهود تر است و نیاز سنجی و تامین اش نسبت به ساختار ملموس تر است و کمتر دچار غفلت می شود . اما شاید بخش ساختار یک مجموعه یا حتی خود ما در موضوع توسعه فردی بیشتر دچار غفلت می شود .
به نظرم گویی در یک هواپیما یا ماشین در حال حرکت هستید و قرار است آنرا توسعه ، رشد یا بازطراحی کنید . یکی از اصلی ترین خطاهای شناختی انسانها ماندن در وضعیت فعلی است ، این وضعیت فعلی هر چقدر عمیق تر و پایه ای تر باشد این خطا شدت می گیرد .
در واقع ما هرچه داشته باشیم (منابع و افراد منظور است) را می بینیم اما سخت است ، به تغییر صندلی ای که روی آن نشسته ایم فکر کنیم . چرا که باید از روی آن بلند شویم و به آن نگاه کنیم ، و این در نگرش غالب ما ، تغییر نیست بلکه ریسک است . شاید به دلیل این است که در مباحث بازمهندسی ، سهم ریسک را همیشه بالا می گیرند ، یا به قول یکی از اساتید دانشگاهی ام ، ممکن است بازمهندسی سازمان اتان ، نابودتان کند ، البته این محدود به سازمان نیست ، وقتی ما در حوزه توسعه فردی هم به این بازمهندسی دست بزنیم ممکن است دورانی چالش برانگیز و بحرانی را نیز طی کنیم .
البته ابهام و شک خلق شده در این بازمهندسی ها به نظرم بسیار ارزشمند است ، چرا که به زعم من اولین حلقه خلق دانش و علم شک و ابهام است .
اما چگونه باید ساختار خود را در مسیر رشد در نظر بگیریم ؟
در یکی از کارگاه های مدیریت نوین کسب و کار ، از مخاطبان که غالبا مدیر یا صاحب کسب و کار بودند این سوالات را پرسیدم : اگر چند صد میلیون تومان وام بلاعوض برای کسب و کارتان دریافت کنید چه خواهید کرد ؟
اگر چند ده نفر پرسنل به مجموعه شما اضافه شود و حقوق و مزایایشان را کسی دیگر تقبل کند ، چه کارهایی می کنید ؟
اگر از فردا روزانه سفارش و تماس های مشتریان شما را 5 برابر کنیم چگونه انها را مدیریت خواهید کرد ؟

و ...
سوالاتی از این دست غالبا بی پاسخ یا حتی فرض هایی رویایی به نظر می رسد ، اما مگر مسیر رشد غیر از این است که اندازه تامین نیاز را به وسیله منابع خود و پاسخگویی به مشتریان خود را افزایش دهید ؟ یا توانایی های خود را افزایش یا بهتر بگویم ، مجبورم های خود را کاهش دهید ؟ در واقع رشد این تغییر اندازه است که در همه جنبه هاست و بر همه جنبه ها اثر خواهد گذاشت .
نکته اینجاست که این رشد ظرفی می خواهد که آنرا نگهدارند و این رشد بیرون نریزد و هدر نرود !
و این ظرف همان ساختار است ، اینکه حتی اگر یک استارتاپ هستید ، یا یک مجموعه کوچک ، انظباط سازمانی ، رفتار سازمانی و اصول را رعایت کنیم ، مستند سازی های ، محاسبه منابع ، ارزیابی بهره وری و چگونگی تخصیص منابع خود را در نظر بگیریم .
چرا که یک استارتاپ تا ابد قرار نیست یک استارتاپ بماند و باید از یک روز به بعد تصمیم بگیرد که یک مجموعه رسمی ، سازمانی و بزرگ شود . اینکه عادت کرده باشیم مستند سازی کنیم ، عادت کرده باشیم ارزیابی عملکرد ، ارزیابی منابع و کنترل تخصیص ها را داشته باشیم به ما کمک می کند که نقاط عطف کسب و کار خود را بدانیم و این عادت به بزرگ بودن حتی اگر خودمان تصمیم نداشته باشیم ما را رشد می دهد .
این نوع نگرش تفاوتی نمی کند ، در توسعه فردی نیز این نگاه همان نگاه است و اثر گذار خواهد بود . اینکه ما عادت مطالعه ، عادت نظم و عادات پذیریش نگرش های خارج از چارچوب را همچون افرادی با توانایی بالا داشته باشیم ولو انکه در ابتدا هیچ اثری نبینیم موجب می شود که از دو جنبه ما در معرض رشد قرار گیریم اولی چیدمان نگرشی ما است که عملا در مسیر رشد قرار گرفته و دومی نگاه و رابطه دیگران با ما است که در نگاه و شناخت انها ما در دسته آدمها قابل اتکا و رشد پذیر خواهیم بود .
افراد (در حوزه کسب و کار منابع انسانی است و در حوزه توسعه فردی ارتباطات موثر ما منظور است ) و منابع و دارایی های ما جز در قالب ساختار موثر و رشد دهنده نخواهند بود .
حتما در حوزه استراتژی و برنامه ریزی ها بعد از برنامه ریزی منابع و زمانها و افراد برای رسیدن به اهداف ، برای قدم بعد و نیازمندی های آن نیز برنامه ریزی کنید . قطعا وقتی مشتریان شما چند برابر می شود کلیه منابع شما هم برای پاسخگویی باید افزایش پیدا کند و وقتی ساختار بزرگ شده ای نداشته باشید این افزایش جز آشوب و گاه نابودی و کاهش کیفیت چیزی به ارمغان نخواهد آورد ، یا حداقل رشد پایدار شما را به تعویق خواهد انداخت .
مهران محمدی
ارسال این مطلب :
پرسشی از شما : آیا برنامه ریزی برای قدم بعدی هدف برای شما امکان پذیر است ؟ تا بحال فکر کرده اید که برای دوبرابر آنچه در ذهن دارید چقدر منابع و زمان نیاز دارید ؟


یادداشت های مرتبط :